YAGEO SMCJ350A-AT/TR13
Part No.:
SMCJ350A-AT/TR13
Datasheet:
AnpuSMCJ350A-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 350V 567V AUTO
Series:
SMCJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ350A-AT/TR13 on Anpu?
3. Are the SMCJ350A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ350A-AT/TR13?
Image SMCJ350A/TR13 SMCJ350A-AT/TR13 SMCJ350A/TR7 SMCJ350A-AT/TR7
Part Number SMCJ350A/TR13 SMCJ350A-AT/TR13 SMCJ350A/TR7 SMCJ350A-AT/TR7
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V 350V 350V 350V
Voltage - Breakdown (Min) 391V 391V 391V 391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V 567V 567V 567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A 2.6A 2.6A 2.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)