YAGEO SMCJ350A/TR7
Part No.:
SMCJ350A/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMCJ350A/TR7.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 350V, 567V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ350A/TR7 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ350A/TR7 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ350A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ350A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ350A/TR7.
Image SMCJ350A/TR13 SMCJ350A-AT/TR13 SMCJ350A/TR7 SMCJ350A-AT/TR7
Part Number SMCJ350A/TR13 SMCJ350A-AT/TR13 SMCJ350A/TR7 SMCJ350A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ-AT SMCJ SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V 350V 350V 350V
Voltage - Breakdown (Min) 391V 391V 391V 391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V 567V 567V 567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A 2.6A 2.6A 2.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose - General Purpose -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)