YAGEO SMDJ78CA-AT/TR13
Part No.:
SMDJ78CA-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSMDJ78CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 78V 126V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMDJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMDJ78CA-AT/TR13 on Anpu?
3. Are the SMDJ78CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ78CA-AT/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJ78CA/TR13 SMDJ78CA-AT/TR13 SMDJ78CA/TR7 SMDJ78CA-AT/TR7
Part Number SMDJ78CA/TR13 SMDJ78CA-AT/TR13 SMDJ78CA/TR7 SMDJ78CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMDJ SMDJ-AT SMDJ SMDJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V 78V 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V 126V 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.8A 23.8A 23.8A 23.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)