YAGEO SMDJ78CA/TR7
Part No.:
SMDJ78CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSMDJ78CA/TR7.pdf
Description:
SMDJ, DO-214AB, 78V, 126V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMDJ
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMDJ78CA/TR7 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMDJ78CA/TR7 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMDJ78CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ78CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ78CA/TR7.
Image SMDJ78CA/TR13 SMDJ78CA-AT/TR13 SMDJ78CA/TR7 SMDJ78CA-AT/TR7
Part Number SMDJ78CA/TR13 SMDJ78CA-AT/TR13 SMDJ78CA/TR7 SMDJ78CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMDJ SMDJ-AT SMDJ SMDJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V 78V 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V 126V 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.8A 23.8A 23.8A 23.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)