KYOCERA AVX AR211C104K4R
Part No.:
AR211C104K4R
Datasheet:
AnpuAR211C104K4R.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order AR211C104K4R on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that AR211C104K4R is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the AR211C104K4R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AR211C104K4R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AR211C104K4R.
Image AR211C104K4R AR211C104K4RTR2 AR211C104K4R3306 AR211C104K4R3265 AR211C104K4R3308
Part Number AR211C104K4R AR211C104K4RTR2 AR211C104K4R3306 AR211C104K4R3265 AR211C104K4R3308
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® AR SkyCap® AR SkyCap® AR SkyCap® AR SkyCap® AR
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V 100V 100V 100V
Temperature Coefficient X7R X7R X7R X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial Radial Radial Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)