KYOCERA AVX CDR01BX471BKUR
Part No.:
CDR01BX471BKUR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Datasheet:
AnpuCDR01BX471BKUR.pdf
Description:
CAP CER 470PF 100V BX 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Packaging:
Bulk
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX471BKUR on Anpu?
3. Are the CDR01BX471BKUR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX471BKUR?
Image CDR01BX471BKUR\M CDR01BX471BKUR-ZANAM CDR01BX471BKUR\M250 CDR01BX471BKUR
Part Number CDR01BX471BKUR\M CDR01BX471BKUR-ZANAM CDR01BX471BKUR\M250 CDR01BX471BKUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - - 470 pF
Tolerance - - - ±10%
Voltage - Rated - - - 100V
Temperature Coefficient - - - BX
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C
Applications - - - High Reliability
Failure Rate - - - R (0.01%)
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm)