KYOCERA AVX CDR01BX471BKUR\M250
Part No.:
CDR01BX471BKUR\M250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX471BKUR\M250 on Anpu?
3. Are the CDR01BX471BKUR\M250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX471BKUR\M250?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR01BX471BKUR\M CDR01BX471BKUR-ZANAM CDR01BX471BKUR\M250 CDR01BX471BKUR
Part Number CDR01BX471BKUR\M CDR01BX471BKUR-ZANAM CDR01BX471BKUR\M250 CDR01BX471BKUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - - 470 pF
Tolerance - - - ±10%
Voltage - Rated - - - 100V
Temperature Coefficient - - - BX
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications - - - High Reliability
Failure Rate - - - R (0.01%)
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm)