KYOCERA AVX CDR01BX471BKUR-ZANAM
Part No.:
CDR01BX471BKUR-ZANAM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR01BX471BKUR-ZANAM on Anpu?
3. Are the CDR01BX471BKUR-ZANAM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX471BKUR-ZANAM?
Image CDR01BX471BKUR\M CDR01BX471BKUR-ZANAM CDR01BX471BKUR\M250 CDR01BX471BKUR
Part Number CDR01BX471BKUR\M CDR01BX471BKUR-ZANAM CDR01BX471BKUR\M250 CDR01BX471BKUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - - 470 pF
Tolerance - - - ±10%
Voltage - Rated - - - 100V
Temperature Coefficient - - - BX
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C
Applications - - - High Reliability
Failure Rate - - - R (0.01%)
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm)