KYOCERA AVX CDR31BP331BJUR
Part No.:
CDR31BP331BJUR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP331BJUR.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V BP 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP331BJUR on Anpu?
3. Are the CDR31BP331BJUR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP331BJUR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BP331BJUR CDR31BP331BJUR\M CDR31BP331BJUR-ZANAM CDR31BP331BJUR-ZANAC CDR31BP331BJUR\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * * * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 330 pF - - - -
Tolerance ±5% - - - -
Voltage - Rated 100V - - - -
Temperature Coefficient BP - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability - - - -
Failure Rate R (0.01%) - - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - - - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - - - -