KYOCERA AVX CDR31BP331BJUR-ZANAC
Part No.:
CDR31BP331BJUR-ZANAC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BP331BJUR-ZANAC on Anpu?
3. Are the CDR31BP331BJUR-ZANAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP331BJUR-ZANAC?
Image CDR31BP331BJUR CDR31BP331BJUR\M CDR31BP331BJUR-ZANAM CDR31BP331BJUR-ZANAC CDR31BP331BJUR\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * * * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 330 pF - - - -
Tolerance ±5% - - - -
Voltage - Rated 100V - - - -
Temperature Coefficient BP - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - - -
Applications High Reliability - - - -
Failure Rate R (0.01%) - - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - - - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - - - -