KYOCERA AVX CDR31BP331BJUR\M1K
Part No.:
CDR31BP331BJUR\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BP331BJUR\M1K on Anpu?
3. Are the CDR31BP331BJUR\M1K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP331BJUR\M1K?
Image CDR31BP331BJUR CDR31BP331BJUR\M CDR31BP331BJUR-ZANAM CDR31BP331BJUR-ZANAC CDR31BP331BJUR\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * * * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 330 pF - - - -
Tolerance ±5% - - - -
Voltage - Rated 100V - - - -
Temperature Coefficient BP - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - - -
Applications High Reliability - - - -
Failure Rate R (0.01%) - - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - - - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - - - -