KYOCERA AVX CDR31BP470BJWR\M1K
Part No.:
CDR31BP470BJWR\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP470BJWR\M1K on Anpu?
3. Are the CDR31BP470BJWR\M1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP470BJWR\M1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BP470BJWR CDR31BP470BJWR\M500 CDR31BP470BJWR\M1K
Part Number CDR31BP470BJWR CDR31BP470BJWR\M500 CDR31BP470BJWR\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 47 pF 47 pF -
Tolerance ±5% ±5% -
Voltage - Rated 100V 100V -
Temperature Coefficient BP BP -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications High Reliability General Purpose -
Failure Rate R (0.01%) R (0.01%) -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC -
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) -