KYOCERA AVX CDR31BP470BJWR\M500
Part No.:
CDR31BP470BJWR\M500
Datasheet:
AnpuCDR31BP470BJWR\M500.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP470BJWR\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BP470BJWR\M500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP470BJWR\M500?
Image CDR31BP470BJWR CDR31BP470BJWR\M500 CDR31BP470BJWR\M1K
Part Number CDR31BP470BJWR CDR31BP470BJWR\M500 CDR31BP470BJWR\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 47 pF 47 pF -
Tolerance ±5% ±5% -
Voltage - Rated 100V 100V -
Temperature Coefficient BP BP -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications High Reliability General Purpose -
Failure Rate R (0.01%) R (0.01%) -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC -
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) -