KYOCERA AVX CDR31BX471BKUR
Part No.:
CDR31BX471BKUR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuCDR31BX471BKUR.pdf
Description:
CAP CER 470PF 100V BX 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Bulk
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX471BKUR on Anpu?
3. Are the CDR31BX471BKUR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX471BKUR?
Image CDR31BX471BKUR-ZAHAE CDR31BX471BKUR\500 CDR31BX471BKUR CDR31BX471BKUR-ZANAM
Part Number CDR31BX471BKUR-ZAHAE CDR31BX471BKUR\500 CDR31BX471BKUR CDR31BX471BKUR-ZANAM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - 470 pF -
Tolerance - - ±10% -
Voltage - Rated - - 100V -
Temperature Coefficient - - BX -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -
Applications - - High Reliability -
Failure Rate - - R (0.01%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) -