KYOCERA AVX CDR31BX471BKUR\500
Part No.:
CDR31BX471BKUR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX471BKUR\500 on Anpu?
3. Are the CDR31BX471BKUR\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX471BKUR\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CDR31BX471BKUR\500 pin diagram, CDR31BX471BKUR\500 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BX471BKUR-ZAHAE CDR31BX471BKUR\500 CDR31BX471BKUR CDR31BX471BKUR-ZANAM
Part Number CDR31BX471BKUR-ZAHAE CDR31BX471BKUR\500 CDR31BX471BKUR CDR31BX471BKUR-ZANAM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - 470 pF -
Tolerance - - ±10% -
Voltage - Rated - - 100V -
Temperature Coefficient - - BX -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications - - High Reliability -
Failure Rate - - R (0.01%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) -