KYOCERA AVX CDR31BX471BKUR-ZAHAE
Part No.:
CDR31BX471BKUR-ZAHAE
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BX471BKUR-ZAHAE on Anpu?
3. Are the CDR31BX471BKUR-ZAHAE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX471BKUR-ZAHAE?
Image CDR31BX471BKUR-ZAHAE CDR31BX471BKUR\500 CDR31BX471BKUR CDR31BX471BKUR-ZANAM
Part Number CDR31BX471BKUR-ZAHAE CDR31BX471BKUR\500 CDR31BX471BKUR CDR31BX471BKUR-ZANAM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - 470 pF -
Tolerance - - ±10% -
Voltage - Rated - - 100V -
Temperature Coefficient - - BX -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -
Applications - - High Reliability -
Failure Rate - - R (0.01%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) -