KYOCERA AVX CWR11JC226KB
Part No.:
CWR11JC226KB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TBJ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/8
1. How to order CWR11JC226KB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CWR11JC226KB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CWR11JC226KB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR11JC226KB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWR11JC226KB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR11JC226KB\TR CWR11JC226KB\TR25 CWR11JC226KB\TR100 CWR11JC226KB CWR11JC226KBC\TR
Part Number CWR11JC226KB\TR CWR11JC226KB\TR25 CWR11JC226KB\TR100 CWR11JC226KB CWR11JC226KBC\TR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * TBJ *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 22 µF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 20 V -
Type - - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - - 900mOhm @ 100kHz -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - - - Surface Mount -
Size / Dimension - - - 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) -
Height - Seated (Max) - - - 0.122" (3.10mm) -
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code - - - D -
Ratings - - - - -
Features - - - High Reliability -
Failure Rate - - - B (0.1%) -