KYOCERA AVX CWR11JC226KB\TR100
Part No.:
CWR11JC226KB\TR100
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR11JC226KB\TR100 on Anpu?
3. Are the CWR11JC226KB\TR100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR11JC226KB\TR100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR11JC226KB\TR CWR11JC226KB\TR25 CWR11JC226KB\TR100 CWR11JC226KB CWR11JC226KBC\TR
Part Number CWR11JC226KB\TR CWR11JC226KB\TR25 CWR11JC226KB\TR100 CWR11JC226KB CWR11JC226KBC\TR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * TBJ *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 22 µF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 20 V -
Type - - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - - 900mOhm @ 100kHz -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - - - Surface Mount -
Size / Dimension - - - 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) -
Height - Seated (Max) - - - 0.122" (3.10mm) -
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code - - - D -
Ratings - - - - -
Features - - - High Reliability -
Failure Rate - - - B (0.1%) -