KYOCERA AVX CWR19MB106KBHC
Part No.:
CWR19MB106KBHC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2915 (7338 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CWR19
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.125" (3.18mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
H
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/11
1. How to order CWR19MB106KBHC on Anpu?
3. Are the CWR19MB106KBHC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR19MB106KBHC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR19MB106KBHC\TR13 CWR19MB106KBHC\TR CWR19MB106KBHC CWR19MB106KBHC\W
Part Number CWR19MB106KBHC\TR13 CWR19MB106KBHC\TR CWR19MB106KBHC CWR19MB106KBHC\W
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * CWR19 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tray
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - 10 µF -
Tolerance - - ±10% -
Voltage - Rated - - 35 V -
Type - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - 900mOhm -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type - - Surface Mount -
Size / Dimension - - 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) -
Height - Seated (Max) - - 0.125" (3.18mm) -
Lead Spacing - - - -
Manufacturer Size Code - - H -
Ratings - - - -
Features - - High Reliability -
Failure Rate - - B (0.1%) -