KYOCERA AVX CWR19MB106KBHC\W
Part No.:
CWR19MB106KBHC\W
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR19MB106KBHC\W on Anpu?
3. Are the CWR19MB106KBHC\W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR19MB106KBHC\W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR19MB106KBHC\TR13 CWR19MB106KBHC\TR CWR19MB106KBHC CWR19MB106KBHC\W
Part Number CWR19MB106KBHC\TR13 CWR19MB106KBHC\TR CWR19MB106KBHC CWR19MB106KBHC\W
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * CWR19 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tray
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - 10 µF -
Tolerance - - ±10% -
Voltage - Rated - - 35 V -
Type - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - 900mOhm -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type - - Surface Mount -
Size / Dimension - - 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) -
Height - Seated (Max) - - 0.125" (3.18mm) -
Lead Spacing - - - -
Manufacturer Size Code - - H -
Ratings - - - -
Features - - High Reliability -
Failure Rate - - B (0.1%) -