Microchip Technology MASMCJ58CA
Part No.:
MASMCJ58CA
Datasheet:
AnpuMASMCJ58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MASMCJ58CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMCJ58CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMCJ58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ58CA pin diagram, MASMCJ58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMCJ58CA MASMCJ58CA/TR MASMCJ58CAE3
Part Number MASMCJ58CA MASMCJ58CA/TR MASMCJ58CAE3
Series - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A 16A 16A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)