Microchip Technology MASMCJ58CA/TR
Part No.:
MASMCJ58CA/TR
Datasheet:
AnpuMASMCJ58CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MASMCJ58CA/TR on Anpu?
3. Are the MASMCJ58CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ58CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ58CA/TR.
Image MASMCJ58CA MASMCJ58CA/TR MASMCJ58CAE3
Part Number MASMCJ58CA MASMCJ58CA/TR MASMCJ58CAE3
Series - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A 16A 16A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)