Microchip Technology MPLAD6.5KP10CAE3
Part No.:
MPLAD6.5KP10CAE3
Datasheet:
AnpuMPLAD6.5KP10CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
383A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PLAD
1. How to order MPLAD6.5KP10CAE3 on Anpu?
3. Are the MPLAD6.5KP10CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPLAD6.5KP10CAE3?
Image MPLAD6.5KP10CAE3 MPLAD6.5KP10CAE3/TR MPLAD6.5KP30CAE3 MPLAD6.5KP10AE3 MPLAD6.5KP11AE3
Part Number MPLAD6.5KP10CAE3 MPLAD6.5KP10CAE3/TR MPLAD6.5KP30CAE3 MPLAD6.5KP10AE3 MPLAD6.5KP11AE3
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series - - - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - - 1 1
Bidirectional Channels 1 1 1 - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 30V 10V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 33.3V 11.1V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 48.4V 17V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 383A 383A 135A 383A 358A
Power - Peak Pulse 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW)