Microchip Technology MPLAD6.5KP30CAE3
Part No.:
MPLAD6.5KP30CAE3
Nonstandard SMD
Datasheet:
AnpuMPLAD6.5KP30CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
135A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PLAD
1. How to order MPLAD6.5KP30CAE3 on Anpu?
3. Are the MPLAD6.5KP30CAE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPLAD6.5KP30CAE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPLAD6.5KP10CAE3 MPLAD6.5KP10CAE3/TR MPLAD6.5KP30CAE3 MPLAD6.5KP10AE3 MPLAD6.5KP11AE3
Part Number MPLAD6.5KP10CAE3 MPLAD6.5KP10CAE3/TR MPLAD6.5KP30CAE3 MPLAD6.5KP10AE3 MPLAD6.5KP11AE3
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series - - - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - - 1 1
Bidirectional Channels 1 1 1 - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 30V 10V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 33.3V 11.1V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 48.4V 17V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 383A 383A 135A 383A 358A
Power - Peak Pulse 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW)