Microchip Technology MPLAD6.5KP10CAE3/TR
Part No.:
MPLAD6.5KP10CAE3/TR
Datasheet:
AnpuMPLAD6.5KP10CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC MINI-PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
383A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-19500
Supplier Device Package:
Mini-PLAD
1. How to order MPLAD6.5KP10CAE3/TR on Anpu?
3. Are the MPLAD6.5KP10CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPLAD6.5KP10CAE3/TR?
Image MPLAD6.5KP10CAE3 MPLAD6.5KP10CAE3/TR MPLAD6.5KP30CAE3 MPLAD6.5KP10AE3 MPLAD6.5KP11AE3
Part Number MPLAD6.5KP10CAE3 MPLAD6.5KP10CAE3/TR MPLAD6.5KP30CAE3 MPLAD6.5KP10AE3 MPLAD6.5KP11AE3
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series - - - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - - 1 1
Bidirectional Channels 1 1 1 - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 30V 10V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 33.3V 11.1V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 48.4V 17V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 383A 383A 135A 383A 358A
Power - Peak Pulse 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW)