Microchip Technology MPLAD6.5KP15CAE3/TR
Part No.:
MPLAD6.5KP15CAE3/TR
Nonstandard SMD
Datasheet:
AnpuMPLAD6.5KP15CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC MINI-PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
267A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)