Microchip Technology MPLAD6.5KP30CA/TR
Part No.:
MPLAD6.5KP30CA/TR
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
135A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)