Microchip Technology PIC12LF1612-I/MF
Part No.:
PIC12LF1612-I/MF
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC12LF1612-I/MF.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 12F
Speed:
32MHz
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC12LF1612-I/MF on Anpu?
3. Are the PIC12LF1612-I/MF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC12LF1612-I/MF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC12LF1612-I/P PIC12LF1612T-I/SN PIC12LF1612-I/SN PIC12LF1612-E/SN PIC12LF1612-I/MF
Part Number PIC12LF1612-I/P PIC12LF1612T-I/SN PIC12LF1612-I/SN PIC12LF1612-E/SN PIC12LF1612-I/MF
Package/Case 8-DIP (0.300", 7.62mm) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-VDFN Exposed Pad
Series PIC® 12F PIC® 12F PIC® 12F PIC® 12F PIC® 12F
Packaging Tube Tape & Reel (TR) Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Connectivity - - - - -
Number of I/O 6 6 6 6 6
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14) 3.5KB (2K x 14) 3.5KB (2K x 14) 3.5KB (2K x 14) 3.5KB (2K x 14)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8 256 x 8 256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V