Micro Commercial Co SMF10A-TP
Part No.:
SMF10A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF10A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123FL
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TA)
SOD-123FL
1. How to order SMF10A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF10A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF10A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF10A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF10A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF10A-TP pin diagram, SMF10A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF10A-TP SMF10AHE3-TP SMF10AQ-TP
Part Number SMF10A-TP SMF10AHE3-TP SMF10AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.8A 11.8A 11.8A
Power - Peak Pulse 200W 200W 200W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 175°C (TJ)