YAGEO SMAJ15A-HP6/13
Part No.:
SMAJ15A-HP6/13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE DO214AC 15V 24.4V
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ-HP6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ15A-HP6/13 on Anpu?
3. Are the SMAJ15A-HP6/13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15A-HP6/13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ15A/TR13 SMAJ15A/TR7 SMAJ15A-HP6/7 SMAJ15A-HP6AT/7 SMAJ15A-HP6/13
Part Number SMAJ15A/TR13 SMAJ15A/TR7 SMAJ15A-HP6/7 SMAJ15A-HP6AT/7 SMAJ15A-HP6/13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ-HP6 SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A 16.4A 24.6A 24.6A 24.6A
Power - Peak Pulse 400W 400W 600W 600W 600W