YAGEO SMAJ15A-HP6/7
Part No.:
SMAJ15A-HP6/7
Description:
TVS DIODE DO214AC 15V 24.4V
Series:
SMAJ-HP6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ15A-HP6/7 on Anpu?
3. Are the SMAJ15A-HP6/7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15A-HP6/7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ15A-HP6/7.
Image SMAJ15A/TR13 SMAJ15A/TR7 SMAJ15A-HP6/7 SMAJ15A-HP6AT/7 SMAJ15A-HP6/13
Part Number SMAJ15A/TR13 SMAJ15A/TR7 SMAJ15A-HP6/7 SMAJ15A-HP6AT/7 SMAJ15A-HP6/13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A 16.4A 24.6A 24.6A 24.6A
Power - Peak Pulse 400W 400W 600W 600W 600W