YAGEO SMAJ15A/TR13
Part No.:
SMAJ15A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMAJ15A/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ15A/TR13 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ15A/TR13 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ15A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15A/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ15A/TR13.
Image SMAJ15A/TR13 SMAJ15A/TR7 SMAJ15A-HP6/7 SMAJ15A-HP6AT/7 SMAJ15A-HP6/13
Part Number SMAJ15A/TR13 SMAJ15A/TR7 SMAJ15A-HP6/7 SMAJ15A-HP6AT/7 SMAJ15A-HP6/13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ-HP6 SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A 16.4A 24.6A 24.6A 24.6A
Power - Peak Pulse 400W 400W 600W 600W 600W