Micro Commercial Co SMA6J15A-TP
Part No.:
SMA6J15A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMA6J15A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA6J15A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMA6J15A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMA6J15A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J15A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J15A-TP.
Image SMA6J15A-TP SMA6J15AFL-TP SMA6J15AFLQ-TP SMA6J15AHE3-TP SMA6J15AQ-TP
Part Number SMA6J15A-TP SMA6J15AFL-TP SMA6J15AFLQ-TP SMA6J15AHE3-TP SMA6J15AQ-TP
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A 24.6A 24.59A 24.6A 24.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W